محل تبلیغات شما

پیش‌گفتار نویسنده

این کتاب در اصل برای دانشجویان و پژوهشگران علوم اجتماعی طراحی شده است. کتاب به شماری از موضوعات رایجی مربوط می‌شود که دانشجویان، دانش آموختگان و پژوهشگران تحت عنوان 50 مسئله کلیدی به طور یکسان با آن ها روبرو می‌شوند.

گزینش 50 مسئله کلیدی (فصل‌ها) تا اندازه ا‌ی ذهنی[1] و شخصی است. بدون تردید این مسائل می‌توانست به گونه ای  متفاوت طبقه‌بندی شود و دیگر نویسندگان با مهارت‌ها و تجربه‌های مختلف ، موضوعات متفاوتی را گزینش کرده و راه حل‌های متفاوتی را پیشنهاد دهند. گزینش 50 مسئله توسط من، چکیده‌ای از مشکلاتی است که دانشجویان و پژوهشگران پرکار یعنی کسانی که بیشتر وقت‌شان را با کارشان می‌گذرانند بارها با آن ها روبرو می‌شوند.

در این کتاب رویکرد بنیاد یافته بر طرح مسئله قدری از راهبرد معمولی در متن‌ها و دوره‌های آموزشی مربوط به تحلیل داده‌ها که بر روی آمار مقدماتی تمرکز می‌کند، متفاوت است. تجربه من نشان می‌دهد که حتی با وجود کتاب‌ها و استادان عالی بیشتر وقت‌ها دانشجویان، این دوره‌ها را بدون هیچ احساسی»[2] در مورد داده‌ها، سپری کرده و برای رویارویی با دنیای واقعی پژوهش و داده‌های آشفته[3] و نامتجانس[4] به خوبی آماده نمی‌شوند. دانشجویان آمار یاد می‌گیرند ولی در مورد تحلیل داده‌ها چیزی نمی‌آموزند.

در این کتاب، من رویکرد بنیاد یافته بر طرح مسئله را پذیرفته‌ام برای اینکه شناسایی و حل مسائل چیزی است که پژوهش را برای دانشجویان و پژوهشگران با تجربه‌تر، به طور یکسان توصیف می‌کند. رویکرد بنیاد یافته بر طرح مسئله باید به خوانندگان کتاب یاری رساند تا از طریق افزایش آگاهی‌شان درباره موضوعاتی که پیرامون تحلیلی رضایت بخش ازداده‌ها وجود دارد، بتوانند با نگاه انتقادی‌تری پژوهش‌ها را به کار بگیرند.

با ارائه راه حلی قابل دسترس برای بسیاری از مسائلی که پژوهشگران هنگام تحلیل داده‌ها هر روز با آن ها روبرو می‌شوند، این کتاب قصد دارد اطلاعاتی را فراهم سازد که در هیچ تک کتاب دیگری در دسترس نیست. شماری از تمرینات، تمرینات مرسومی هستند که بخش‌هایی از آن‌هاگزینش شده‌اند و در این چاپ به طور منظم مورد بحث قرار نگرفته‌اند.

تحلیل داده های میدانی و داده های ثبت شده

قصل چهارم پایان نامه ها و رساله ها

پیشگفتار د واس برای کتاب تحلیل داده ها در علوم اجتماعی: 50 مسئله کلیدی

مسئله ,کتاب ,پژوهشگران ,ها ,دانشجویان ,تحلیل ,و پژوهشگران ,50 مسئله ,طرح مسئله ,یافته بر ,رویکرد بنیاد ,رویکرد بنیاد یافته

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بهترین معلومات های کمپیوتری